SHH800AG-2 Automatic Bottom Lock Box Gluing Machine for Corrugated Carton Box Making
Guangdong Chengqi Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Type : Gluing Machine
Applicable Industries : Manufacturing Plant, Machinery Repair Shops, Printing Shops, Other
Showroom Location : None
Video outgoing-inspection : Provided
Machinery Test Report : Provided
Warranty of core components : 1.5 Year
Core Components : PLC
Condition : New
Application : Machinery & Hardware, Printing and packaging equipment
Packaging Type : case
Packaging Material : Wood
Automatic Grade : Automatic
Driven Type : Electric
Voltage : 380V
Place of Origin : Guangdong, China
Brand Name : 3A
Dimension(L*W*H) : 9.0m * 1.2m * 1.3m
Weight : 2200 KG
Warranty : 1 years
Key Selling Points : Easy to Operate
Product name : SH H800AG-2 automatic bottom folder gluer
Box unfolded widest Max size 1 : 800mm(side glue box)
Box unfolded widest Max size 2 : 700mm (Bottom folding box)
Box expanded Minimum size : 150mm(Depends on different box types)